Średzianin z pandemicznym pamiętnikiem

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

W marcu Instytut Socjologii UMK wraz z Instytutem Gospodarstwa Społecznego SGH w Warszawie ogłosiły konkurs na pamiętnik, którego zadaniem jest uchwycenie tego, jak zmieniło się życie Polaków na skutek pandemii.

Wśród pamiętników znalazła się praca średzianina Michała Mikołajczaka, który wybrany przez organizatorów wystąpił w poniedziałkowym programie „Polska i świat”, emitowanym przez stację TVN 24. Treści pamiętników posłużą do opracowań naukowych w zakresie nauk społecznych.

- Długo nie mogłem się zdecydować, czy powinienem pisać pamiętnik, czy po prostu będzie mi się chciało konsekwentnie siadać i pisać. Namówili mnie znajomi z pracy i z perspektywy czasu tego nie żałuję. Pamiętnik nie tylko dla mnie jest jakąś pamiątką, ale również wykorzystany będzie do naukowych opracowań – mówi Michał Mikołajczak i dodaje, że z udziału w programie nie jest zadowolony.

- Spotkanie z dziennikarzami trwało długo. Omawialiśmy fragmenty pamiętnika. Te o samotności, wierze i nadziei, o możliwościach nowych technologii, o społecznych napięciach, o wydarzeniach w Polsce i na świecie. Niestety twórca materiału spłycił to do braku papieru toaletowego i wykupionych piersi z kurczaka. Pozostaje się z tego śmiać, ale myślę, że pozostałe treści były bardziej wartościowe i cokolwiek wnoszące – mówi średzianin.

Organizatorzy konkursu planują wydanie zbiorowe fragmentów wszystkich pamiętników. Być może uda się opublikować zapiski Michała. 

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Wąskotorówka z sygnalizacją?
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach.
Długo trzeba było czekać
Kolegiata rośnie z dnia na dzień
Zostały wycięte drzewa. Dlaczego?