Przygotujesz tytkę dla potrzebujących?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Parafia św. Józefa rozpoczęła kolejną edycję Tytki Charytatywnej. Akcja ta jest idealną okazją, aby dostrzec tych, którzy są wokół nas i potrzebują naszego wsparcia.

- Inicjatywa jest bardzo prosta i polega na wypełnieniu papierowej torby produktami, które trafią do ubogich i potrzebujących. Do tytki możemy włożyć artykuły spożywcze o długim terminie przydatności, cukier, konserwy, ryż, makaron, kawę, herbatę, słodycze oraz chemię gospodarczą, na przykład proszek do prania i płyn do mycia naczyń – mówi Marzena Ziętek z Caritasu w parafii św. Józefa.

Zebrany asortyment w parafiach pomoże przede wszystkim osobom starszym i samotnym w parafii. Czas pandemii to teraz dla nich niezwykle trudny czas. Tytki można zabierać z kosza Caritas wystawionego w kościele. Wypełnione tytki, a także inną żywność można przynosić do parafialnego Caritas w czwartki i piątki od godziny 17:00 do 18:00 lub biura parafialnego w godzinach otwarcia. Czas na dostarczenie tytki mija 15 grudnia.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Mniej pociągów na średzkiej stacji
W hokeja gra dzięki tacie. Dziś marzy o igrzyskach
Które drogi wymagają naprawy?
Nie wiesz co zrobić z choinką po świętach?
A jednak są zwolnieni z opłat