Pokazują wielkie serca i wspierają Huberta!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Hubert Mierzwa nadal przebywa w Stanach Zjednoczonych, a jego stan zdrowia obecnie mógłby być o wiele lepszy. Siła wsparcia docierająca do 14-latka i jego rodziny jest jednak ogromna.

Od kilku tygodni na Facebooku funkcjonuje grupa pod nazwą „Licytacje dla Huberta Mierzwy na operację ostatniej szansy”. Przypomnijmy, że Hubert jest już po trzech operacjach, jednak nadal potrzebne są pieniądze na kosztowną rehabilitację. Na koncie fundacji SiePomaga.pl zebrano już ponad 1,3 miliona złotych. Potrzeby są jednak znacznie większe. Do uzbierania pozostał milion.

Sam Hubert nie traci nie nadziei. Sam też dodaje wpisy na facebookową grupę. Tak było chociażby w niedzielę 1 listopada. - Dzisiaj w Columbus spadł pierwszy śnieg! Ja już trzeci miesiąc w szpitalu. Nie czuję się najlepiej, ale mam nadzieję, że wkrótce będzie dobrze. Dzisiejszy dzień jest strasznie długi, więc postanowiłem ponownie wystawić piękną teczkę na licytację. Oczywiście z autografem – napisał Hubert. Koniec licytacji nastąpił we wtorek. Cena za teczkę ostatecznie wyniosła 2 tys. zł.

Niemal każdego dnia pojawia się kilkanaście różnych licytacji. Pojawiają się też indywidualne wpłaty zupełnie poza licytacją. Warto zwrócić uwagę na gest ze strony Daniel Adamczyka, który z własnej woli postanowił wpłacić niebagatelną kwotę, bo aż 10 tysięcy złotych! - Moi drodzy. Jest źle, wciąż brakuje funduszy do ratowania życia tego chłopca. Sam mam dzieci dwóch synów i córkę i obym nie znalazł się w podobnej sytuacji. Ten radosny, pewny siebie przyszły prezydent, muzyk lub artysta może nie zdążyć doczekać swoich dni. Dlatego zdecydowałem się opublikować swoją darowiznę. Wszyscy musimy mu pomóc – napisał we wspomnianej już grupie facebookowej.

Spory gest pokazała również społeczność skupiona wokół Zespołu Szkół Rolniczych, która na konto Huberta dzięki wsparciu darczyńców, sponsorów i przyjaciół szkoły wpłaciła dokładnie 7440 zł. Tak naprawdę Huberta może wspomóc każdy z nas. Wystarczyć wziąć udział w licytacjach albo samemu wystawić jakiś przedmiot. Może to być nawet coś drobnego. Liczy się zaangażowanie.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Bardzo trudne warunki na drogach! Uważajcie!
Dwa wypadki na DK11. Jest ofiara śmiertelna
Ekstremalna jazda daje mu siłę
W Murzynowie został rozbity gang
Uwaga! Na drogach może być ślisko