Wydrukuj tę stronę

Średzianin w TVP Historia

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Średzianin Dariusz Węcławiak wystąpił w teleturnieju „Giganci historii”, emitowanym przez TVP Historia. Tematem 8. odcinka, którego emisja miała miejsce w sobotę 3 października była Bitwa pod Kłuszynem.

Dariusz Węcławiak dał się już dawno poznać mieszkańcom powiatu i nie tylko jako wielki miłośnik teleturniejów. Gościł w mniejszych lub większych programach już ponad 40 razy. Pierwszy raz w 1995 roku. Kamera średzianinowi nie jest obca, tak samo jak historyczna wiedza. Choć jak sam przyznaje ten program nieco go zaskoczył.

- Z rundy na rundę szło mi coraz lepiej. Lecz zarówno ja, jak i inni uczestnicy byliśmy zaskoczeni, że pytania nie dotyczyły stricte Bitwy pod Kłuszynem. Były one dosyć szerokie. Obejmowały kilkanaście lat przed bitwą i od 20 do nawet 30 lat po bitwie. Organizatorzy programu zaskoczyli nas totalnie – mówi Dariusz Węcławiak.

W programie udział wzięło pięciu zawodników. Po drodze dwóch z teleturnieju odpadło. Tym sposobem Dariusz Węcławiak dotarł do finału. Głównej nagrody, czyli 20 tysięcy złotych nie udało się zdobyć, ale miejsce na podium już tak.

- Jestem zadowolony. Zająłem trzecie miejsce. Komentarze rodziny, znajomych i widzów również były pozytywne. Miłe jest również to, kiedy widzowie zatrzymują mnie na ulicy po tym lub innym teleturnieju i doceniają to co robię – wyjaśnia Dariusz Węcławiak.

Program z udziałem średzianina można ponownie obejrzeć na stronie internetowej https://vod.tvp.pl/video/giganci-historii,odc-8-bitwa-pod-kluszynem,49856700 

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl