Wydrukuj tę stronę

Środa: Pomagał a teraz sam potrzebuje pomocy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zasłużony Honorowy Dawca Krwi, Maciej sam teraz potrzebuje pomocy. Wykryto u niego tętniaka, a jedynym sensownym wyjściem jest teraz bardzo droga operacja która może zostać wykonana poza granicami naszego kraju.

W 2004 roku uroczyście obchodzono 30-lecie istnienia Klubu Honorowych Dawców Krwi w Zespole Szkół Rolniczych w Środzie. Już wówczas Macieja Sosińskiego wymieniano jako najbardziej aktywnego krwiodawcę, gdyż zdołał 40 razy oddać krew. To 16 lat temu pozwalało już uzyskać złotą odznakę „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia”. Do dziś Maciej oddał ponad 50 litrów krwi, a w dzień operacji tętniaka otrzymał odznakę „Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Sam jest nie tylko kierowcą, ale również ratownikiem medycznym. Ma na swoim koncie organizację wielu imprez, w tym również finałów WOŚP w Poznaniu.

Teraz sam zmaga się z ciężką chorobą. Codziennie przyjmuje leki, które miesięcznie kosztują ok. 700 zł. Otrzymał od pulmonologa zalecenie korzystania przez 15 godzin dziennie z koncentratora tlenu. Takie urządzenie może kosztować nawet 5 tys. zł. Jednak jedynym sensownym rozwiązaniem jest tzw. PneumRX. Zabieg polega na wprowadzeniu do płuc cienkich rurek, które nie pozwalają płucom się zapadać podczas wdechu i wydechu. Koszt takiej operacji, której nie wykonuje się w Polsce, to nawet 200 tys. zł.

Maciej nadal pracuje, ale wierzy, że uda się zebrać całą kwotę, aby móc normalnie funkcjonować.
39- latkowi można pomóc, wpłacając dowolną kwotę za pośrednictwem portalu Pomagam.pl

Link do zrzutki: Pomoc dla Macieja

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl