Środa: Sugerowane podwyżki są bezpodstawne?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkańcy wielu nieruchomości wielorodzinnych z terenu Środy nie kryją swojego oburzenia. Na klatkach schodowych zostały wywieszone informacje o możliwości podniesienia opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Stawka może zostać podwyższona do 48 zł miesięcznie w przeliczeniu na każdego mieszkańca, jeśli odpady nie będą zbierane w sposób selektywny. Lider Usług Komunalno-Samorządowych Sp. z o. o. w Środzie, wywiesił ogłoszenia, w których jako administrator nieruchomości informuje, jakoby otrzymał informację odnośnie niewłaściwej segregacji odpadów komunalnych na terenie danej nieruchomości.

- Administrator informuje, że w razie dalszego nieprzestrzegania zasad selektywnego zbierania odpadów zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wysokości opłaty, stosując wysokość opłaty podwyższonej – widnieje w treści wywieszonych komunikatów.

I trudno się nie zgodzić w tej kwestii z administratorem. Jest jednak jedno „ale”. Jak słusznie zauważają mieszkańcy nieruchomości, do których skierowane zostały te pisma, pojemniki na odpady znajdują się w miejscach ogólnodostępnych. Nie są one w żaden sposób zabezpieczone przed osobami postronnymi. Każdy może tu wrzucić swoje śmieci, nawet jeśli nie jest mieszkańcem Środy. Czytelnicy zauważają, że właśnie do takich sytuacji dochodzi bardzo często. Twierdzą, że niejednokrotnie widzieli w godzinach wieczornych podjeżdżające samochody, a przywiezione w bagażniku worki lądowały w pojemnikach. Nikt nie odważy się zwrócić uwagi, żeby samemu nie narazić się na atak agresji.

Czy administrator ma prawo stosować zapowiadane rozwiązania, skoro nie może mieć pewności, że to właśnie mieszkańcy są jedynymi winnymi niewłaściwego rozmieszczenia odpadów w pojemnikach? To pytanie jest chyba retoryczne. Trudno bowiem karać ludzi, znając jedynie skutek a nie znając przyczyny.
Czytelnicy uważają, że takie załatwienie sprawy jest dla nich bardzo krzywdzące i domagają się, żeby kontenery zostały ogrodzone.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Uzyskaj świadczenie za pobyt na kwarantannie
Koronawirus: Stan na dzień 24 października
Koronawirus: Więcej łóżek szpitalnych dla zakażonych
Alkohol przyczyną wielu kłopotów
Koronawirus: Stan na dzień 23 października