Środa: Czy potrzebny jest plan miasta?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dworzec kolejowy czy autobusowy, centrum miasta i ważny obiekt turystyczny. To właśnie w pobliżu tych miejsc zwykło się kiedyś ustawiać plany miejscowości przedstawiające rozkład ulic i ważniejsze obiekty.

Dziś już rzadziej się to stosuje ze względu na fakt, że sporo osób posiada nawigację. Jednak, jak zauważa Czytelnik, ludzie starsi często nie nadążają za nowinkami elektronicznymi i dla nich taka mapa jest doskonałym nośnikiem informacji.

- Plan miasta przy dworcu autobusowym jest nieczytelny, nieaktualny i w dodatku niedługo się przewróci. Mimo, iż sam używam czasem nawigacji w telefonie, to uważam, że takich planów powinno być w Środzie przynajmniej 2-3. Koszt ich wykonania i zamontowania pewnie i tak by się zwrócił, gdyż zwykle wokół mapy umieszczane są reklamy. Taki plan jest nawet przy dworcu PKP w Poznaniu - argumentuje. Poza tym brak jest mapy gminy z zaznaczonymi trasami turystycznymi. Powstało sporo ścieżek rowerowych, ale trudno się zorientować, dokąd prowadzą - dodaje.

I może faktycznie warto by było ustawić plan miejscowości przynajmniej w pobliżu naszego dworca kolejowego. Nie każdy, kto tutaj wysiada wie, że mamy obiekty warte obejrzenia: Kolegiata, Wieża Ciśnień czy Średzka Kolej Powiatowa. Nadal spotyka się osoby, które pytają o drogę do jakiegoś miejsca, bądź szukają konkretnej ulicy. Wiele osób nie jest w stanie pomóc pytającym, gdyż nawet sami średzianie nie znają ulic, których w ostatnich latach sporo przybyło.

Warto by się było pokusić nie tylko o mapę gminy, ale nawet powiatu. Wówczas turyści mogliby sobie zaplanować dzień. Czy lepiej zwiedzać: Środę, czy np. pojechać do Giecza bądź Zaniemyśla? Nasuwa się jednak pytanie, czy takie tablice znów nie staną się łatwym kąskiem dla wandali?

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Piłkarski skaut. Opłacalny interes czy wolontariat?
Do 2022 roku powstanie 15 turbin wiatrowych!
Wąskotorówka z sygnalizacją?
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach.
Długo trzeba było czekać