Środa: Otwarte baseny powstaną przy miejskim stadionie?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nie jest wykluczone, że w najbliższych kilku latach przy ul. Sportowej powstanie kompleks rekreacyjny z otwartymi basenami. Na razie powstała wstępna tego miejsca.

Jak wynika z dokumentacji, teren inwestycji podzielone będzie na kilka stref. Najbardziej kluczowa będzie strefa basenowa. Znajdzie się tam basen treningowy z 4 torami pływackimi o długości 25 m oraz basen rekreacyjny z licznymi atrakcjami. Wśród nich będzie: ławeczka wodna, grzybki wodne, siatka do wspinaczki, gejzery powietrzne, zjeżdżalnia rodzinna o szerokości 3 m, zjeżdżalnie rurowe zamknięte. Cała strefa zostanie oddzielona jest zielenią z brodzikami do stóp.

Nie zabraknie też strefy relaksu z trawiastymi tarasami i leżakami do opalania. Wydzielona będzie też strefa malucha z wodnych placem zabaw dla najmłodszych. Pobliski plac zabaw ma wyróżniać się takimi elementami, jak: armatki wodne, wiaderka, sikawki elastyczne, tryskacze wody oraz wodospady nad zjeżdżalniami. Planowana jest też strefa brodzików. Obie strefy mają zostać otoczone trawiastą plażą, a jednocześnie być oddalone od strefy basenowej i relaksu.

W koncepcji projektowej przewidziano też strefę gastronomiczną. Projektant planuje w tym miejscu drewniany taras, oddzielony od części piaszczystej brodzikiem z fontannami. W strefie mają się też znajdować stoliki i stoiska z małą gastronomią. Ponadto dla obsługi użytkowników kompleksu oraz dla pracowników zaprojektowany został budynek zaplecza szatni basenowych wraz z lokalami gastronomicznymi. Ten obiekt ma przylegać do istniejącej sali gimnastycznej.

Lokalizacja przy ul. Sportowej była jedną z dwóch, które wzięto pod uwagę przy planowaniu tej inwestycji. Drugą był teren przy ul. Plażowej w pobliżu jeziora miejskiego. Zwyciężyła jednak koncepcja przy stadionie ze względu na bliskość cukrowni i możliwość dostarczenia ciepła do basenów. Przypomnijmy, że w tym roku zaplanowano jedynie projekt inwestycji, który kosztował nieco ponad 100 tys. zł. Nie wiadomo jeszcze, kiedy to zadanie będzie realizowane.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Długo trzeba było czekać
Kolegiata rośnie z dnia na dzień
Zostały wycięte drzewa. Dlaczego?
Mieszkańcy nie są zadowoleni z drogi
Średzianin z pandemicznym pamiętnikiem