Środa: Kuba nie stracił zaufania do ludzi

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Mimo swoich 12 lat, Kuba nie przypomina starego i schorowanego stworzenia. Wprost przeciwnie. Uwielbia się bawić np. piłeczkami. Kuba to pies, który czeka na właściciela w Gminnym Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Środzie.

- Każda akcja, każde przedsięwzięcie mają sens i powodują ogromną radość, gdy zwieńczone są sukcesem. Dla bezdomnych zwierząt jest nim znalezienie domu – mówi Barbara Langner ze Stowarzyszenia Cztery Łapki. Przy okazji z radością informuje, że dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia w pomoc dla zwierząt oraz prowadzeniu akcji „Adoptuj staruszka”, kilka psów znalazło już nowe domy. To tylko utwierdza wolontariuszy w przekonaniu, że warto te akcję kontynuować.

Dziś przedstawiamy Kubę, podopiecznego schroniska. - Bez zabawek nie może się obejść nawet na wybiegu. Zastępują mu one towarzystwo innych psów, za którymi nie przepada. Woli samotne zabawy, bo dzielić się maskotkami z kimkolwiek nie ma zamiaru. Dlatego w nowym domu może zamieszkać z dziećmi, które etap zabawek mają już za sobą. Kuba to zwierze mało wymagające. Własne legowisko i kolekcja zabawek to wszystko, czego mu potrzeba- charakteryzuje psa pani Barbara i zapewnia, że pobyt w schronisku nie zabił w Kubie miłości do człowieka. Lubi być głaskany i nie ma w nim choćby cienia agresji.

Może ktoś z Was przygarnie spokojnego psa i spowoduje, że stanie się bardzo szczęśliwym?
Stowarzyszenie Cztery Łapki przyszłym właścicielom oferuje niebagatelną pomoc. Pies, opuszczając schronisko, otrzyma wyprawkę. Można również liczyć, że zostanie sfinansowana opieka weterynaryjna i behawiorystyczna.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Długo trzeba było czekać
Kolegiata rośnie z dnia na dzień
Zostały wycięte drzewa. Dlaczego?
Mieszkańcy nie są zadowoleni z drogi
Średzianin z pandemicznym pamiętnikiem