Środa: Dlaczego wydłużono ogrzewanie?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nieco później niż zazwyczaj zakończyło się w tym roku ogrzewanie lokali w spółdzielniach mieszkaniowych. Wpływ miała na to m.in. zmienność warunków atmosferycznych.

Na sprawę zwrócił uwagę jeden z czytelników mieszkający przy ul. Niedziałkowskiego. Wskazał on, że właściwie każdego roku ogrzewanie w mieszkaniach kończyło się w połowie maja. Tym razem było jednak inaczej. Tę informację potwierdził nam Bartosz Bałażyk, wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Wodociągów i Kanalizacji w Środzie.

Miejska spółka zakończyła ogrzewanie w środę 27 maja. Wpłynęła na to sytuacja epidemiologiczna i zmienne warunki atmosferyczne. - Ze względów technicznych (ponad 10 km sieci cieplnej i 30 węzłów cieplnych) spółka nie może dokonywać wyłączenia dostaw energii cieplnej tylko dla niektórych odbiorców. W takich przypadkach MPECWiK zwraca się z prośbą do administratorów nieruchomości o ograniczenie poboru ciepła poprzez system regulacyjny w budynkach – informuje Bałażyk. Doświadczenia spółki pokazują jednak niestabilne warunki pogodowe w maju.

- W pierwszej połowie miesiąca doświadczamy tzw. zimnych ogrodników i zimnej Zośki. Spółka zachęca wtedy do utrzymania dostaw ciepła, choćby w minimalnym zakresie, gdyż wychłodzenie budynku i późniejsze ogrzanie np. w przypadku chłodniejszych nocy lub deszczowych dni, gdy temperatura odczuwalna jest niższa, jest nieekonomiczne i powoduje większe koszty, nie wspominając o dyskomforcie mieszkańców lub przeziębieniach – dodaje Bałażyk.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Długo trzeba było czekać
Kolegiata rośnie z dnia na dzień
Zostały wycięte drzewa. Dlaczego?
Mieszkańcy nie są zadowoleni z drogi
Średzianin z pandemicznym pamiętnikiem