Środa: Kontrowersje wokół akcji Polonii

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Zabójstwo czarnoskórego Afroamerykanina przez policjanta obiegło cały świat. Do sprzeciwu wobec nietolerancji przyłączyło się setki tysięcy osób, wśród nich także światowe marki, osobowości i kluby piłkarskie.

Black Lives Matter, czyli Czarne Życie Ma Znaczenie, to akcja, która rozpowszechniła się na świecie po śmierci George’a Floyda. Policjant podczas zatrzymania za rzekomą płatność fałszywym czekiem i opieranie się funkcjonariuszom w Minneapolis przez dziewięć minut dusił kolanem czarnoskórego mężczyznę. Zabójstwo Floyda wywołało falę protestów, a w samym USA również zamieszki.

Polonia Środa przyłączyła się do akcji europejskich klubów piłkarskich takich jak Liverpool, Chelsea Londyn, Borussia Dortmund wspierających akcję #BlackLivesMatter. W akcji wziął udział Luis Henriquez, prezes klubu Rafał Ratajczak, sztab szkoleniowy oraz wszyscy obecni zawodnicy Polonii. Klub zaprasza do akcji także inne zespoły piłkarskie z Polski oraz prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

Prezes Polonii podkreśla, że jest to akcja społeczna, a nie polityczna. Mimo to, wywołała one spore kontrowersje. Powrócimy do tego szerzej w najbliższym wydaniu "Głosu Powiatu Średzkiego".

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek