Środa: Kiedy znów pójdziemy do kina?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podczas konferencji prasowej 27 maja rząd zapowiedział, że od 6 czerwca nastąpi „odmrażanie” kin. Decyzję o otwarciu podejmować mają ich właściciele i organizatorzy.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński w swojej wypowiedzi zaznaczył, że są dwa podstawowe wymogi dotyczące funkcjonowania kin. Pierwszym jest wypełnienie pojemności maksymalnie do 50%, by zachować wymogi sanitarne, drugi to obowiązek noszenia maseczek. Wiele kin w Polsce jednak nie zamiesza otworzyć się od razu 6 czerwca. Multipleksy czekają na szczegółowe wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego natomiast małe kina deklarują otwarcie na początku lub w drugiej połowie czerwca. Kiedy w takim razie wybierzemy się do Kina Baszta w Środzie? Zapytaliśmy Ewę Kusik, dyrektor Ośrodka Kultury w Środzie.

- Planujemy otwarcie kina 12 czerwca po Bożym Ciele. Najważniejsze dla nas jest życie ludzi, musimy się przygotować do otwarcia zgodnie z wytycznymi, których na dzień naszej rozmowy jeszcze nie ma. Co najważniejsze to zadbać o bezpieczeństwo ludzi, czyli zachować wszelkie zasady takie jak dezynfekowanie rąk, rozsadzanie widzów na co drugim fotelu w myśl zasady 50% wypełnienia sali, zakładanie maseczek, dezynfekcja powierzchni. Na początek chcemy grać po trzy seanse, między którymi będą odpowiednio długie przerwy pozwalające na dezynfekcję. Powoli bardzo chcemy wracać do rzeczywistości. Jakie filmy i w jakich godzinach podamy w kolejnych wydaniach gazety – tłumaczy Ewa Kusik.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek