Środa: Będą podwyżki za odbiór śmieci dla mieszkańców osiedli?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Niektóre spółdzielnie mieszkaniowe przygotowały się lepiej, a inne nieco gorzej. Dotyczy to nowego systemu zagospodarowania odpadów. To jeden z wniosków gminnej spółki Usługi Komunalne.

Przypomnijmy, że wielu zarządców budynków wielorodzinnych złożyło prośby o wydłużenie terminu wprowadzenia szczegółowej segregacji z podziałem na frakcję: papieru, tworzywa sztucznego i metali, szkła bezbarwnego i kolorowego i odpadów zmieszanych. Segregacja na nowych zasadach miała obowiązywać od 1 kwietnia. Ten termin został przesunięty o miesiąc.

Większość wspólnot mieszkaniowych przygotowała się na zmiany, jednak nie wszędzie tak się stało. - Spółdzielnia Mieszkaniowa przy ul. Przecznica 2a, wykonała największą inwestycję. Zabudowała i zaopatrzyła w pojemniki wszystkie swoje zasieki na odpady, dla prawie 5 tysięcy mieszkańców. Mieszkańcy mogą już z nich korzystać. Problem pojawia się w pojedynczych przypadkach Wspólnot Mieszkaniowych, które do dnia dzisiejszego nie wykonały żadnych ruchów. Takie adresy zostały przekazane do Urzędu Miejskiego. Na bieżąco kontrolujemy jakość poszczególnych frakcji odpadów – mówi Błażej Zgoliński ze spółki Usługi Komunalne.

Jakie problemy występują obecnie we wspólnotach? - Wiele budynków nie dostosowało także odpowiedniej ilości pojemników do zamieszkujących osób lub usytuowało pojemniki w takich miejscach, że nie mamy dojazdu do nich. Wielu zarządców jest z nami w stałym kontakcie i staramy się na bieżąco rozwiązywać problemy. W przypadku dalszego nie dostosowania się przez budynki wielorodzinne do nowej segregacji, informację przekazywać będziemy do Urzędu Miejskiego, który może w przypadku braku segregacji nałożyć karę – dodaje Zgoliński. Może to być znaczne zwiększenie opłat – z dotychczasowych 24 zł do 48 zł na miesiąc.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek