Środa: Punkt paszportowy już wkrótce

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Niewykluczone, że na początku czerwca zacznie działać punkt paszportowy. Nowa instytucja będzie zlokalizowana w budynku przy ul. Żwirki i Wigury.

Przypomnijmy, że decyzja o powstaniu punktu paszportowego zapadła w listopadzie 2019 r. Ma to być dziesiąta tego typu placówka w Wielkopolsce. Początkowo planowano zakończenie prac w marcu, jednak sytuacja epidemiologiczna spowodowała przesunięcie niektórych prac. Ostateczny łączny koszt wszystkich prac przeprowadzonych przez powiat wyniósł niecałe 223 tys. zł.

- W 2019 r. zostały wyremontowane trzy pomieszczenia biurowe, korytarz i dwa pomieszczenia przeznaczone na poczekalnie. Zakres prac remontowych obejmował m.in. wykonanie prac murarskich, tynkarskich i malarskich, w pomieszczeniach wymieniona została sieć elektryczna oraz została przygotowana sieć teleinformatyczna wraz z klimatyzacją. Ponadto w wyremontowanych pomieszczeniach została wykonana zabudowa meblowa, a do poczekalni zakupiono ławki. W 2020 r. wykonano remont toalet wraz z dostosowaniem ich do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz zostaną zakupione drzwi, wykonano zabezpieczenia antywłamaniowe pomieszczeń – wymienia Paulina Piątek, rzecznik prasowa Starostwa Powiatowego w Środzie.

Dodajmy, że w ramach podpisanej umowy powiat średzki zobowiązał się m.in. do zapewnienia odpowiedniego lokalu (sali obsługi klienta z dwoma stanowiskami, poczekalni, zaplecza), wyposażenia pomieszczeń w meble i sprzęt biurowy oraz finansowania kosztów utrzymania i ochrony punktu. Po stronie wojewody wielkopolskiego pozostaje m.in. wyposażenie punktu w aktywną infrastrukturę sieciową i sprzęt komputerowy, finansowanie zatrudnienia i szkoleń pracowników oraz zapewnienie transportu dokumentów.

Urząd Wojewódzki szacuje, że w punkcie paszportowym w Środzie przyjmowanych będzie około 1000 wniosków paszportowych miesięcznie. Poza klientami z powiatu średzkiego, punkt będzie dobrą lokalizacją dla mieszkańców powiatów: śremskiego, jarocińskiego i wrzesińskiego.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek