Wydrukuj tę stronę

Środa: Zaczynają remont kolejnej lokomotywy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Miłośnicy kolejnictwa z Towarzystwa Przyjaciół Kolejki Średzkiej „Bana” podejmują się kolejnego wyzwania. Tabor wąskotorówki niedawno został poszerzony.

Kolejarze nabyli lokomotywa spalinową Lyd2-63 w Rudach (województwo śląskie). - Zakupiliśmy ją z pieniędzy członków naszego stowarzyszenia. Co za tym idzie jest to lokomotywa będąca własnością Towarzystwa Przyjaciół Kolejki Średzkiej "Bana". Umożliwi to nam z jednej strony powiększenie parku taborowego na kolei średzkiej, ale również umożliwi działalność na szerszą skalę oraz zwiększy niezależność naszej organizacji – informuje Krzysztof Kubiak, rzecznik prasowy średzkiej bany. W najbliższych dniach rozpocznie się jej remont.

Remont lokomotywy szacowany jest przynajmniej na 20 tysięcy złotych. Właśnie taka kwota widnieje w publicznej zbiórce, która została rozpoczęta na portalu www.zrzutka.pl. - Z środków zebranych planujemy wymianę silnika, regenerację układu chłodniczego, piaskowanie i malowanie poszycia blaszanego – dodaje Krzysztof Kubiak.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.