Środa: Zaczynają remont kolejnej lokomotywy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Miłośnicy kolejnictwa z Towarzystwa Przyjaciół Kolejki Średzkiej „Bana” podejmują się kolejnego wyzwania. Tabor wąskotorówki niedawno został poszerzony.

Kolejarze nabyli lokomotywa spalinową Lyd2-63 w Rudach (województwo śląskie). - Zakupiliśmy ją z pieniędzy członków naszego stowarzyszenia. Co za tym idzie jest to lokomotywa będąca własnością Towarzystwa Przyjaciół Kolejki Średzkiej "Bana". Umożliwi to nam z jednej strony powiększenie parku taborowego na kolei średzkiej, ale również umożliwi działalność na szerszą skalę oraz zwiększy niezależność naszej organizacji – informuje Krzysztof Kubiak, rzecznik prasowy średzkiej bany. W najbliższych dniach rozpocznie się jej remont.

Remont lokomotywy szacowany jest przynajmniej na 20 tysięcy złotych. Właśnie taka kwota widnieje w publicznej zbiórce, która została rozpoczęta na portalu www.zrzutka.pl. - Z środków zebranych planujemy wymianę silnika, regenerację układu chłodniczego, piaskowanie i malowanie poszycia blaszanego – dodaje Krzysztof Kubiak.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Uratujmy Fabiana! Pokonajmy glejaka!
Siew buraków pełną parą
Zamów wywóz szamba przez aplikację
Akademia Żeglarstwa rozpoczęła sezon
Kiedy nastąpi koniec budowy makiety?