Środa: Opóźnienia w spółdzielniach mieszkaniowych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od 1 kwietnia we wszystkich blokach miała zostać wprowadzona segregacja odpadów zgodna z nowymi przepisami. Wiadomo już, że tak się nie stanie.

Przypomnijmy, że mieszkańcy Środy od nowego roku zobowiązani są do segregowania odpadów na pięć różnych frakcji. Pierwsza z nich to odpady zmieszane, czyli te wszystkie, których w żaden sposób nie można posegregować. Z tych segregowanych wyróżniamy: papier (worek niebieski), tworzywa sztuczne i metale (worek żółty), szkło kolorowe (worek zielony) i szkło bezbarwne (worek biały). Od 1 stycznia wspomniane zmiany dotyczą gospodarstw jednorodzinnych. Nieco więcej czasu na przystosowanie się do nowych przepisów miały spółdzielnie mieszkaniowe.

Z naszych informacji wynika, że nie we wszystkich spółdzielniach to się udało. W niektórych miejscach nie udało się dokończyć prac związanych z budową tzw. zasieków, w których zostaną ustawione kontenery na wspomniane frakcje śmieci. Ma to też związek ze stale rozszerzającą się epidemią koronawirusa w kraju. Spółka Usługi Komunalne i burmistrz Piotr Mieloch znają ten problem, dlatego kwiecień ma być tzw. miesiącem przejściowym. A to oznacza, że całkowite egzekwowanie nowych przepisów w spółdzielniach rozpocznie się dopiero w maju.

Część dotychczasowych pojemników ustawionych na osiedlach zostanie przystosowana do nowego sposobu zbiórki odpadów. Prawdopodobnie w pierwszych dniach kwietnia zostaną ustawione też nowe pojemniki. To efekt porozumienia zawartego między spółdzielnią i przedsiębiorstwem Lider Usług Komunalno-Samorządowych. W minionym tygodniu nastąpiło otwarcie ofert w przetargu na dostawę pojemników. Było to już drugie postępowanie przetargowe w tej sprawie. Wyróżniono w nim pięć części, które dotyczą dostaw pojemników do pięciu frakcji: odpadów zmieszanych, szkła kolorowego, szkła bezbarwnego, tworzyw sztucznych i metali, a także papieru i tektury. Łączna wartość wspomnianego zamówienia ma wynieść niecałe 160 tys. zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek