Środa: Stadion dobrym interesem dla gminy?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Poznańska policja prowadzi postępowanie w sprawie kupna przez miasto działki od cukrowni pod nowy stadion Polonii. Były burmistrz Wojciech Ziętkowski jest spokojny o wynik.

– Kiedy rada podejmowała uchwałę o zakupie działki znalazł się tam zapis, który nie powinien się w uchwale pojawić. Mówił on, że burmistrz będzie kupować działką od cukrowni w cenie podanej przez rzeczoznawcę. Ten zapis niepotrzebnie się tam znalazł – tłumaczy Ziętkowski, który był już przesłuchany w tej sprawie. Zapis ten zakwestionowała Regionalna Izba Obrachunkowa. – Sąd administracyjny stwierdził, że to nie miało żadnego znaczenia i formalnie nie zrobiliśmy niczego złego – twierdzi Ziętkowski.

Były burmistrz przypomina, że kiedy powstał pomysł budowy nowego stadionu dla Polonii gmina terenem pod nowy obiekt nie dysponowała. – Pierwotnie próbowaliśmy przekonać mieszkańców z ul. Poselskiej żeby zgodzili się na odsprzedaż swoich garaży, bo brakowało terenu, aby można było tam boisko zlokalizować. To się nie udało. Aby stadion powstał trzeba było kupić teren od cukrowni – mówi Ziętkowski.

– Negocjowaliśmy twardo. Dodam tylko, że kupiliśmy 16 tys. m2 za 3,2 mln zł płatne w trzech ratach. A sprzedaliśmy 11 tys. m2 przy Poselskiej za 7,5 mln zł. Czyli 700 zł za m2 . Konia z rzędem temu, który by udowodnił, że to jest niekorzystna transakcja dla gminy Środa – mówi były włodarz. – Na terenie, który sprzedaliśmy powstał obiekt handlowy, który zatrudnia wiele osób i 100 tys. zł podatku rocznie trafia do budżetu gminy – podsumowuje Ziętkowski.

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek