Pławce: Wieś na końcu świata?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkańcy Pławiec od kilku miesięcy upominają się o remont chodnika znajdującego przy drodze powiatowej. Jak na razie ich starania nie przyniosły większego efektu.

W styczniu na profilu facebookowym sołectwa Pławce zostały opublikowane zdjęcia chodnika, który jest częściowo zarośnięty. Ponadto w niektórych miejscach brakuje kostki brukowej lub też jest ona wyrwana. Taki stan utrzymuje się już dobrych kilka miesięcy. Poprzednie fotografie pokazujące stan tego samego chodnika opublikowano w październiku 2019 r.

Temat złego stanu nawierzchni chodnika pojawił się na ostatniej sesji rady powiatu. Zapytanie w tej sprawie złożyła Jadwiga Wieland. – Zgłosiliśmy wykonawcom gazociągu naprawę chodnika. Oni w tym momencie nie podjęli tej naprawy, ale będziemy kontynuować te procedury. W ostateczności naprawimy ten chodnik i kosztami obciążymy spółkę gazowniczą – poinformował w odpowiedzi Mirosław Marciniak, kierownik Wydziału Inwestycji i Dróg w Starostwie Powiatowym. Można mieć jedynie nadzieję, że w tym przypadku nie skończy się tylko na słowach.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Piłkarski skaut. Opłacalny interes czy wolontariat?
Do 2022 roku powstanie 15 turbin wiatrowych!
Wąskotorówka z sygnalizacją?
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach.
Długo trzeba było czekać