Środa: Cmentarz do rozszerzenia?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wiele wskazuje na to, że w najbliższych latach cmentarz przy ul. Nekielskiej zostanie poszerzony. Tym samym oddala się wizja nowej nekropolii na średzkiej Źrenicy.

Temat poszerzenia cmentarza jest nieustannie aktualny ze względu na kończące się miejsca na pochówki. W lutym 2018 r. pojawił się pomysł
na sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przy ul. Plantaża z przeznaczeniem nowych terenów na nekropolię. Inicjatywę zapoczątkowano jeszcze w poprzedniej kadencji rady miejskiej. W ubiegłym roku pojawiły się informacje dotyczące lokalizacji nowej
nekropolii przy ul. Harcerskiej.

– Właścicielem terenu jest Fundacja Zakłady Kórnickie. Biorąc pod uwagę walory krajobrazowe i usytuowanie terenu w granicach miasta oraz z drugiej strony odległość od zabudowań i dobry dojazd, byłaby to dobra lokalizacja – mówił burmistrz Piotr Mieloch w wywiadzie dla GPŚ w maju 2019 r. Pod koniec roku powróciła jednak koncepcja rozszerzenia istniejącego cmentarza. Do urzędu wpłynął jednak protest okolicznych mieszkańców. Do tematu będziemy powracać.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Piłkarski skaut. Opłacalny interes czy wolontariat?
Do 2022 roku powstanie 15 turbin wiatrowych!
Wąskotorówka z sygnalizacją?
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach.
Długo trzeba było czekać