Środa: Ulica Łąkowa po gruntownym odnowieniu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkańcy Środy mogą korzystać z nowej drogi asfaltowej wybudowanej przy ul. Łąkowej. Inwestycja niedawno została zakończona.

W czwartek 31 października nastąpił odbiór robót związanych z przebudowa ul. Łąkowej na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Niedziałkowskiego. Wykonawcą wszystkich niezbędnych prac była Firma Robót Drogowych Krzysztof Kukulski z Kijewa. Roboty przeprowadzono od 9 do 30 października. Zakres inwestycji obejmował przebudowę istniejącej nawierzchni drogi z tłucznia kamiennego i masy asfaltowej. W jej miejsce miała pojawić się nowa nawierzchnia z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych jako warstwa ścieralna.

- W zakresie prac uwzględniono utwardzenie i wyrównanie poboczy drogi, a także regulację istniejących studzienek i zaworów. Planowane zagospodarowanie pasa drogowego polegało na przebudowie elementów geometrycznych i konstrukcyjnych drogi. Wzmocniono konstrukcję istniejącej jezdni. Nastąpiło mechaniczne profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne. Uregulowano wjazdy i skrzyżowania. Odprowadzono wody opadowe na pobocze drogi. Założono spadki poprzeczne i podłużne jezdni i poboczy do istniejących poboczy i rowów odwadniających. Poprawiono parametry istniejących zjazdów i skrzyżowań. Oczyszczono i skroplono emulsją asfaltową podbudowę na zimno. I na końcu położono nową nawierzchni drogi z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych – szczegółowo wymienia Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień w Urzędzie Miejskim.

Całkowita długość przebudowanej drogi wyniosła 1044 m. Inwestycja zrealizowana została ze środków gminnych oraz pomocy finansowej powiatu średzkiego w formie dotacji celowej. Wartość wykonanych prac wyniosła 209 100 zł. Jak dodają urzędnicy, inwestycja ma stanowić ważny element w systemie funkcjonowania sieci dróg gminnych w mieście. Jednocześnie ma też wpłynąć na bezpieczeństwo ruchu w tej części miasta i częściowe udrożnienie ul. Niedziałkowskiego.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Piłkarski skaut. Opłacalny interes czy wolontariat?
Do 2022 roku powstanie 15 turbin wiatrowych!
Wąskotorówka z sygnalizacją?
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach.
Długo trzeba było czekać