Wydrukuj tę stronę
Autorem muralu jest Przemysław Zalesiński. Malowidło ma powstać na jednym z bloków przy ul. Sportowej. Autorem muralu jest Przemysław Zalesiński. Malowidło ma powstać na jednym z bloków przy ul. Sportowej.

Środa: Zrzutka na duży mural przy stadionie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rafał Ratajczak, prezes Polonii Środa zachęca średzian do finansowego wsparcia realizacji projektu muralu, który ma powstać na jednym z bloków przy ul. Sportowej.

W konkursie na projekt malowidła został wybrany projekt autorstwa Przemysława Zalesińskiego. Mural ma być dość sporych rozmiarów. Jego powierzchnia wyniesie 180 metrów kwadratowych. Do realizacji projektu potrzebne jest 36 tys. zł.

- Powstanie Muralu będzie uhonorowaniem tysięcy średzian, którzy w ciągu 100 lat istnienia Polonii reprezentowali nasze miasto na arenach sportowych całego świata. Planujemy wykonanie muralu we wrześniu tego roku, aby jego uroczystego odsłonięcia dokonać w dniu 1 października 2019 - informuje Rafał Ratajczak.

Datki będą zbierane podczas meczów Polonii. Inicjatywę można także wesprzeć przez dobrowolną wpłatę na stronie https://zrzutka.pl/jdkpk4.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.