Autorem muralu jest Przemysław Zalesiński. Malowidło ma powstać na jednym z bloków przy ul. Sportowej. Autorem muralu jest Przemysław Zalesiński. Malowidło ma powstać na jednym z bloków przy ul. Sportowej.

Środa: Zrzutka na duży mural przy stadionie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rafał Ratajczak, prezes Polonii Środa zachęca średzian do finansowego wsparcia realizacji projektu muralu, który ma powstać na jednym z bloków przy ul. Sportowej.

W konkursie na projekt malowidła został wybrany projekt autorstwa Przemysława Zalesińskiego. Mural ma być dość sporych rozmiarów. Jego powierzchnia wyniesie 180 metrów kwadratowych. Do realizacji projektu potrzebne jest 36 tys. zł.

- Powstanie Muralu będzie uhonorowaniem tysięcy średzian, którzy w ciągu 100 lat istnienia Polonii reprezentowali nasze miasto na arenach sportowych całego świata. Planujemy wykonanie muralu we wrześniu tego roku, aby jego uroczystego odsłonięcia dokonać w dniu 1 października 2019 - informuje Rafał Ratajczak.

Datki będą zbierane podczas meczów Polonii. Inicjatywę można także wesprzeć przez dobrowolną wpłatę na stronie https://zrzutka.pl/jdkpk4.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Uratujmy Fabiana! Pokonajmy glejaka!
Siew buraków pełną parą
Zamów wywóz szamba przez aplikację
Akademia Żeglarstwa rozpoczęła sezon
Kiedy nastąpi koniec budowy makiety?