Wydrukuj tę stronę
Ścieżka pieszo-rowerowa powstała w części na prywatnych gruntach. Ścieżka pieszo-rowerowa powstała w części na prywatnych gruntach.

Ścieżka na prywatnych działkach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Powraca temat ścieżki pieszo-rowerowej, która w ostatnich latach została wybudowana wokół średzkiego jeziora. Okazuje się, że znajduje się ona w większości na gruntach prywatnych.

Sprawa ścieżki poruszona została podczas marcowej sesji Rady Miejskiej, kiedy to zostały podjęte uchwały dotyczące wykupu gruntów od dziesięciu właścicieli działek w pobliżu jeziora. Okazało się bowiem, że tereny zostały wcześniej jedynie użyczone pod budowę ścieżki. W ostatnich miesiącach do urzędu zgłosili się właściciele działek z prośbą o uregulowanie stanu prawnego w postaci wykupu gruntów.

Nie jest wykluczone, że prywatnych gruntów wokół jeziora jest jeszcze więcej. W najbliższym czasie nastąpi wycena terenów przez zewnętrzną firmę, a następnie włodarze miasta przystąpią do negocjacji z właścicielami działek. Według wstępnych przypuszczeń, roszczenia mogą wynieść przynajmniej 300 tys. zł. Kwoty na ten cel nie przewiduje obecny budżet gminny, dlatego w kolejnych miesiącach można spodziewać się wprowadzenia zmian.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.