Ścieżka pieszo-rowerowa powstała w części na prywatnych gruntach. Ścieżka pieszo-rowerowa powstała w części na prywatnych gruntach.

Ścieżka na prywatnych działkach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Powraca temat ścieżki pieszo-rowerowej, która w ostatnich latach została wybudowana wokół średzkiego jeziora. Okazuje się, że znajduje się ona w większości na gruntach prywatnych.

Sprawa ścieżki poruszona została podczas marcowej sesji Rady Miejskiej, kiedy to zostały podjęte uchwały dotyczące wykupu gruntów od dziesięciu właścicieli działek w pobliżu jeziora. Okazało się bowiem, że tereny zostały wcześniej jedynie użyczone pod budowę ścieżki. W ostatnich miesiącach do urzędu zgłosili się właściciele działek z prośbą o uregulowanie stanu prawnego w postaci wykupu gruntów.

Nie jest wykluczone, że prywatnych gruntów wokół jeziora jest jeszcze więcej. W najbliższym czasie nastąpi wycena terenów przez zewnętrzną firmę, a następnie włodarze miasta przystąpią do negocjacji z właścicielami działek. Według wstępnych przypuszczeń, roszczenia mogą wynieść przynajmniej 300 tys. zł. Kwoty na ten cel nie przewiduje obecny budżet gminny, dlatego w kolejnych miesiącach można spodziewać się wprowadzenia zmian.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Uratujmy Fabiana! Pokonajmy glejaka!
Siew buraków pełną parą
Zamów wywóz szamba przez aplikację
Akademia Żeglarstwa rozpoczęła sezon
Kiedy nastąpi koniec budowy makiety?