Wydrukuj tę stronę
Główna wygrana padła w sklepie pana Lecha Celki w Słupi Wielkiej. Główna wygrana padła w sklepie pana Lecha Celki w Słupi Wielkiej.

Mamy nowego milionera

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Żeby wygrać, trzeba grać. Ta zasada po raz kolejny potwierdziła się w piątek 22 lutego. Wtedy to Internet obiegła informacja o wygranej w wysokości ponad 3 mln zł.

Scena z kultowego polskiego serialu Ranczo. Solejukowa za radą Hadziukowej postanawia zagrać w Lotto. Jednak nie skreśla wcześniej wybranych numerów. Postanawia zagrać metodą chybił-trafił, co oznacza, że numery automatycznie skreśla maszynka. Później nawet zapomina o kuponie. Gdy odkrywa, że trafiła wszystkie sześć liczb, mdleje. Następnie nikomu nic nie mówi o wygranej.

Z tej fikcyjnej historii wyłania się jedno podobieństwo. Szczęśliwiec, który wygrał dokładnie 3 626 052,40 zł, też zagrał metodą na chybił-trafił. Kupon nabył w kolekturze znajdującej się w sklepie spożywczym przy ul. Coboru w Słupi Wielkiej. - Przeglądałem pocztę i przeczytałem, że padła szóstka. I później siedzę przy herbatce i spoglądam na dość znajomy numer kolektury. Sprawdziłem i okazało się, że ta szóstka padła właśnie u mnie – opowiada Lech Celka, właściciel sklepu.

Z jednej strony pojawiło się sporo niedowierzanie. Jednak gdy już ten pierwszy szok przeszedł, nadeszło spore szczęście. - Mam satysfakcję, że to właśnie u mnie padła szóstka. Miałem kiedyś takie marzenie, aby właśnie padła taka wygrana. I udało się – dodaje L. Celka.

Reakcje ludzi po wygranej są różnorodne. - Niektórzy jeszcze nie wiedzą, niektórzy są zdziwieni. Wielu jest ciekawych, kto wygrał. A to jest bardzo trudne do ustalenia. Sporo osób bardzo się cieszy z tej wygranej – mówi właściciel sklepu. - Ci, którzy wcześniej nie grali, po tej informacji zaczęli grać. To też jest pewien wabik, że taka wygrana jest możliwa. Niektórzy wcześniej twierdzili, że można wygrać jedynie w dużych miastach. A teraz zmienili zdanie – dodaje L. Celka.

Kwota ponad 3 milionów złotych robi wrażenie i zapewne nie każdy wiedziałby, na co miałby wydać tak dużą sumę. Okazuje się jednak, że nie dotyczy to wszystkich. - Podzieliłabym pieniądze między rodziną. Może jakieś mieszkanie bym kupiła i jeszcze zafundowała sobie jakąś wycieczkę. Ale przede wszystkim poratowałabym tych, którzy naprawdę tego potrzebują, np. pogorzelców z Brodowa. Chyba bym nie oszalała – powiedziała jedna z napotkanych klientek sklepu.

Szczęśliwa szóstka padła w losowaniu, które odbyło się w czwartek 21 lutego. Wylosowane tego dnia liczby to: 7, 8, 9, 16, 48, 49. Przypomnijmy, że to kolejna duża wygrana w naszym powiecie. Poprzednia padła w w lipcu 2018 roku w kolekturze przy ul. Wiosny Ludów 10 w Środzie. Wtedy to w ramach Eurojackpot padła tam wygrana 1 211 397,40 zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.