Główna wygrana padła w sklepie pana Lecha Celki w Słupi Wielkiej. Główna wygrana padła w sklepie pana Lecha Celki w Słupi Wielkiej.

Mamy nowego milionera

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Żeby wygrać, trzeba grać. Ta zasada po raz kolejny potwierdziła się w piątek 22 lutego. Wtedy to Internet obiegła informacja o wygranej w wysokości ponad 3 mln zł.

Scena z kultowego polskiego serialu Ranczo. Solejukowa za radą Hadziukowej postanawia zagrać w Lotto. Jednak nie skreśla wcześniej wybranych numerów. Postanawia zagrać metodą chybił-trafił, co oznacza, że numery automatycznie skreśla maszynka. Później nawet zapomina o kuponie. Gdy odkrywa, że trafiła wszystkie sześć liczb, mdleje. Następnie nikomu nic nie mówi o wygranej.

Z tej fikcyjnej historii wyłania się jedno podobieństwo. Szczęśliwiec, który wygrał dokładnie 3 626 052,40 zł, też zagrał metodą na chybił-trafił. Kupon nabył w kolekturze znajdującej się w sklepie spożywczym przy ul. Coboru w Słupi Wielkiej. - Przeglądałem pocztę i przeczytałem, że padła szóstka. I później siedzę przy herbatce i spoglądam na dość znajomy numer kolektury. Sprawdziłem i okazało się, że ta szóstka padła właśnie u mnie – opowiada Lech Celka, właściciel sklepu.

Z jednej strony pojawiło się sporo niedowierzanie. Jednak gdy już ten pierwszy szok przeszedł, nadeszło spore szczęście. - Mam satysfakcję, że to właśnie u mnie padła szóstka. Miałem kiedyś takie marzenie, aby właśnie padła taka wygrana. I udało się – dodaje L. Celka.

Reakcje ludzi po wygranej są różnorodne. - Niektórzy jeszcze nie wiedzą, niektórzy są zdziwieni. Wielu jest ciekawych, kto wygrał. A to jest bardzo trudne do ustalenia. Sporo osób bardzo się cieszy z tej wygranej – mówi właściciel sklepu. - Ci, którzy wcześniej nie grali, po tej informacji zaczęli grać. To też jest pewien wabik, że taka wygrana jest możliwa. Niektórzy wcześniej twierdzili, że można wygrać jedynie w dużych miastach. A teraz zmienili zdanie – dodaje L. Celka.

Kwota ponad 3 milionów złotych robi wrażenie i zapewne nie każdy wiedziałby, na co miałby wydać tak dużą sumę. Okazuje się jednak, że nie dotyczy to wszystkich. - Podzieliłabym pieniądze między rodziną. Może jakieś mieszkanie bym kupiła i jeszcze zafundowała sobie jakąś wycieczkę. Ale przede wszystkim poratowałabym tych, którzy naprawdę tego potrzebują, np. pogorzelców z Brodowa. Chyba bym nie oszalała – powiedziała jedna z napotkanych klientek sklepu.

Szczęśliwa szóstka padła w losowaniu, które odbyło się w czwartek 21 lutego. Wylosowane tego dnia liczby to: 7, 8, 9, 16, 48, 49. Przypomnijmy, że to kolejna duża wygrana w naszym powiecie. Poprzednia padła w w lipcu 2018 roku w kolekturze przy ul. Wiosny Ludów 10 w Środzie. Wtedy to w ramach Eurojackpot padła tam wygrana 1 211 397,40 zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Uratujmy Fabiana! Pokonajmy glejaka!
Siew buraków pełną parą
Zamów wywóz szamba przez aplikację
Akademia Żeglarstwa rozpoczęła sezon
Kiedy nastąpi koniec budowy makiety?