Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zgodnie z zapowiedziami, 15 listopada w Środzie pojawiła się odlana z brązu postać księdza Wojciecha Raczkowskiego. Duchownego można oglądać przy parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa.

Pomysł ławeczki zgłoszony został przez fotografa Józefa Odolanowskiego do zeszłorocznego Średzkiego Budżetu Obywatelskiego. Został pozytywnie przyjęty przez mieszkańców i zakwalifikował się do realizacji. Wzorem dla pracy rzeźbiarza Adama Wójkiewicza była fotografia pomysłodawcy projektu. Postać księdza została przygotowana w rzeczywistych proporcjach, natomiast szerokość gotowej ławeczki wynosi 150 cm.
Przypomnijmy, że początkowo planowano oficjalne odsłonięcie pomnika księdza Raczkowskiego na 25 listopada, kiedy to przypadnie czwarta rocznica śmierci duchownego. Niestety, ze względu na to, że pomysłodawca ławeczki nie mógłby wtedy uczestniczyć w uroczystości, burmistrz zdecydował o przesunięciu daty. Nie wiadomo jeszcze, kiedy ksiądz zostanie formalnie przywitany ponownie w Środzie.

Mariusz

Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania dziennikarz wierzący w ideę darmowego dostępu do informacji, wolnych mediów i wolnego oprogramowania. Pasjonat technologii, ekologii i motoryzacji, zwłaszcza tej włoskiej.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – redakcja@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 18 maja
Groził wysadzeniem mieszkania
Silny deszcz i możliwe burze
Koronawirus: Stan na dzień 17 maja
Koronawirus: Stan na dzień 16 maja