Słoneczna pogoda i czworonogi przyciągnęły tłumy nad średzkie jezioro. Słoneczna pogoda i czworonogi przyciągnęły tłumy nad średzkie jezioro. fot. Fb/TOZ Środa

Pobiegli z psiakami

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W słoneczny niedzielny dzień nad średzkim jeziorem odbył się II Psi Piknik zorganizowany przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Środzie (z pomocą Sekcji Biegowej KS Polonia Środa).

Całe wydarzenie rozpoczęło się o godz. 11:00. Przybyli mogli korzystać z różnego rodzaju stanowisk: z poradami, upominkami itd. Można było także spotkać wolontariuszy wraz z podopiecznymi schroniska, którzy opowiadali o psiaka czekających na nowy dom.
Punktem kulminacyjnym pikniku były biegi: dla dzieci i dorosłych, w których żeby wziąć udział, trzeba było uiścić symboliczne wpisowe – cegiełkę na rzecz bezdomniaków. Biegły zarówno pary pies – właściciel, jak i sami amatorzy sportu. Najszybsi zostali nagrodzeni specjalnymi medalami.
Dla zainteresowanych czekała też wyjątkowa loteria fantowa z ponad dwustoma drobiazgami i większymi upominkami. Oczywiście, jak przystało na tego typu event, nie mogło zabraknąć zbiórki karmy, koców czy ręczników dla potrzebujących mieszkańców schroniska.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 18 maja
Groził wysadzeniem mieszkania
Silny deszcz i możliwe burze
Koronawirus: Stan na dzień 17 maja
Koronawirus: Stan na dzień 16 maja