Czy w Środzie nadal będzie można obejrzeć cyrk z występami zwierząt? Czy w Środzie nadal będzie można obejrzeć cyrk z występami zwierząt?

Średzianie nie chcą cyrku?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W minioną sobotę nasze miasto odwiedził cyrk. Na portalach społecznościowych kotłowało się od dyskusji, czy władze powinny godzić się na występy, w których uczestniczą zwierzęta. Planowano nawet pikiety.

Cyrk, który występował na placu przy ul. Działyńskich, w swoim programie miał występy z udziałem zwierząt. Niektórzy średzianie nie popierali takiego rodzaju rozrywki. „Pamiętajcie, że to, co widzicie podczas występu, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością i codziennością tych zwierząt, które są zmuszane do wykonywania sztuczek” – przypominało na profilu facebookowym Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Środzie. TOZ przekonywało, że zamiast iść do cyrku, lepiej odwiedzić średzkie schronisko, a żeby zmienić coś w prawie i świadomości ludzi, należy zacząć od pikiet pod cyrkami.
„Nareszcie jakiś odzew TOZ-u na ten haniebny proceder! Jeśli będzie organizowany protest, chętnie dołączę. Sensowne byłoby też wysłanie do władz miasta apelu o zakazanie występu cyrków ze zwierzętami” – pisała w komentarzach średzianka Renata.
Od grudnia 2015 r. na terenie gminy Śrem, a od 2016 r. również w Poznaniu obowiązuje zakaz udostępniania miejskich terenów cyrkom ze zwierzętami. Czy u nas również tak się stanie?
Na razie na facebookowych rozmowach się kończy. W sobotnie popołudnie przy namiocie cyrkowym nie pojawiły się żadne pikietujące osoby, nie wpłynął też w tej sprawie żaden wniosek do burmistrza. Jeśli zależy nam na zwierzętach, to może warto przemienić słowa w czyny?

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Już druga śmiertelna ofiara Covid-19 w powiecie
Koronawirus: Uzyskaj świadczenie za pobyt na kwarantannie
Koronawirus: Stan na dzień 24 października
Koronawirus: Więcej łóżek szpitalnych dla zakażonych
Alkohol przyczyną wielu kłopotów