Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Tegoroczny, szósty koncert z tego cyklu odbędzie się w sobotę 6 października o godzinie 17:00 w średzkim Ośrodku Kultury. Muzyczną gwiazdą spotkania będzie Kuba Badach.

Na koncercie, na który biletem wstępu ma być cegiełka na budowę hospicjum, przybyła publiczność i goście zaproszeni będą do czynnego udziału w licytacji. Pozyskane z niej środki zostaną przekazane na budowę Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie. Liczną grupę eksponatów na licytację stanowią obrazy. Do nabycia będzie także medal Mennicy Polskiej z kolekcji Papieskiej, dwa bilety na koncert chóru Aleksandrowa w poznańskiej hali Arena, kilka płyt z nagraniami utworów znanych artystów, książki, lalki, biżuteria, sprzęt elektrotechniczny, koszulka Polonii Środa, kilka butelek trunków oraz wiele innych przedmiotów.
Co ciekawe, pod młotek pójdzie także skórzany portfel, prezent Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Pełna lista przedmiotów wystawionych na licytację, która jest ciągle uzupełniana przez kolejnych darczyńców, znajduje się na www.hospicjumpk.pl.

Ponadto od 1 do 15 października w internecie trwać będzie także licytacja części przedmiotów. Licytować można na stronie "allegro Charytatywni”, w zakładce „Przeglądaj organizacje pożytku publicznego” (tam trzeba poszukać Stowarzyszenie „Hospicjum im. Piotra Króla”).

Warto wspomnieć, że na rzecz hospicjum kwestowano także w sobotnio-niedzielnej (22-23 września) zbiórce przed Kolegiatą. - Oprócz członków naszego stowarzyszenia oraz ich rodzin i znajomych, udział wzięło także 26 wolontariuszy z CKZiU i dwie wolontariuszki z LO. Darczyńców jak zwykle częstowaliśmy słodkościami i przyklejaliśmy nasze „łapki”. Bardzo się cieszymy, bo udało nam się zebrać prawie 6 300 zł. Dla porównania w podobnej akcji w 2017 r. zebraliśmy 4 599,90 zł, a w 2016 r. - 6 059,10 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom oraz Wolontariuszom i jesteśmy bardzo wdzięczni ks. Kanonikowi Januszowi Śmiglowi za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki – powiedziała prezes Stowarzyszenia Barbara Król, oceniając kwestę przy kolegiacie.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Już druga śmiertelna ofiara Covid-19 w powiecie
Koronawirus: Uzyskaj świadczenie za pobyt na kwarantannie
Koronawirus: Stan na dzień 24 października
Koronawirus: Więcej łóżek szpitalnych dla zakażonych
Alkohol przyczyną wielu kłopotów