Dzieci chętnie uczestniczyły w półkoloniach pełnych radosnych wrażeń. Dzieci chętnie uczestniczyły w półkoloniach pełnych radosnych wrażeń.

Podsumowanie Letniej Koloniady

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Stowarzyszenie „Zawsze dla Średzian” organizowało od 2 lipca do 24 sierpnia półkolonie letnie dla dzieci z terenu powiatu średzkiego. Spotkania obfitowały w dużo atrakcji dla najmłodszych mieszkańców.

W ramach półkolonii dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju zajęciach, które służyły kształtowaniu wzajemnej tolerancji, szacunku dla drugiej osoby, zrozumienia i wrażliwości na potrzeby innych czy budowaniu więzi koleżeństwa i przyjaźni. Uczestnicy Letniej Koloniady odwiedzili Rogalin, Zaniemyśl i Gołuchowo, gdzie mieli okazję zwiedzić muzeum leśnictwa, powozownię, owczarnię oraz rezerwat żubrów. Z kolei w Rogalinie podziwiali pałac, a spacerując, poznali historię dębów rogalińskich. Natomiast w Zaniemyślu odwiedzili Wyspę Edwarda, gdzie zapoznali się z przyrodą i poznali życiorys Edwarda Raczyńskiego oraz historię zaniemyskich bitew morskich. Znalazł się też czas na pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz na biwak.
– Głównym celem półkolonii było stworzenie najmłodszym możliwości uczestniczenia w ciekawych wycieczkach i zajęciach rekreacyjno-sportowych. Zapoznano ich z ciekawymi formami spędzania wolnego czasu poprzez poznawanie nowych gier, zabaw czy piosenek – powiedział Daniel Rydian ze Stowarzyszenia „Zawsze dla Środzian”. – Zorganizowanie półkolonii było możliwe dzięki wsparciu finansowemu powiatu średzkiego, za co bardzo dziękuję w imieniu zadowolonych uczestników – dodał.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Już druga śmiertelna ofiara Covid-19 w powiecie
Koronawirus: Uzyskaj świadczenie za pobyt na kwarantannie
Koronawirus: Stan na dzień 24 października
Koronawirus: Więcej łóżek szpitalnych dla zakażonych
Alkohol przyczyną wielu kłopotów