Podczas nagrań TV dla programu „Sprawa dla Reportera” Piotr Rybaczewski opisywał przebieg zdarzenia z września 2016 r. Podczas nagrań TV dla programu „Sprawa dla Reportera” Piotr Rybaczewski opisywał przebieg zdarzenia z września 2016 r.

TV z Jaworowicz w Środzie

Oceń ten artykuł
(10 głosów)

Piotr Rybaczewski – jak poinformował – nie zgadza się z zeznaniami świadków oraz z prawomocnym wyrokiem sądu, który uznał go winnym zarzucanych mu czynów. Uzyskał nowe nagrania wideo, które jego zdaniem podważają dotychczasowe ustalenia. W związku z odmową wszczęcia śledztwa postanowił zainteresować tą sprawą media.

Na jego osobiste zgłoszenie w Warszawie odpowiedziała Elżbieta Jaworowicz, która już po dwóch dniach, 29 sierpnia, odwiedziła Środę ze „Sprawą dla reportera”, by dokonać nagrań do programu.
Sprawa dotyczy sporu między funkcjonariuszem aresztu, Piotrem Rybaczewskim, a policjantem. Rozmowa między nimi miała miejsce we wrześniu 2016 r. w restauracji MaxMarina nad Jeziorem Średzkim. Według zeznań świadków policjanta, funkcjonariusz aresztu miał używać w jego kierunku obraźliwych słów i obelg.
P. Rybaczewski zdobył jednak materiał z monitoringu, z nagraniem tamtej sytuacji. Wcześniej nie był to dowód w sądzie. Mężczyzna złożył więc zawiadomienie o składaniu fałszywych zeznań przez świadków policjanta, ale Prokuratura Rejonowa w Środzie odmówiła wszczęcia śledztwa. Dlatego P. Rybaczewski złożył zażalenie i sprawa trafiła do sądu. Jak twierdzi, są to dowody świadczące o jego niewinności. Tłumaczy, że sprawiedliwości szuka pomimo straty wielu nerwów, zdrowia i czasu, a także pracy.
O dacie emisji średzkiej „Sprawy dla reportera” powiadomimy w najbliższych wydaniach „Głosu”.

Piotr Rybaczewski wyraził zgodę na podanie w artykule swojego imienia i nazwiska oraz na publikację zdjęć z nagrań telewizji.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 18 maja
Groził wysadzeniem mieszkania
Silny deszcz i możliwe burze
Koronawirus: Stan na dzień 17 maja
Koronawirus: Stan na dzień 16 maja