Wydrukuj tę stronę

Narodowe Czytanie

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Po raz kolejny para prezydencka zainicjowała akcję „Narodowe Czytanie”. W tym roku cała Polska będzie czytać lekturę - „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Finał tegorocznej edycji odbędzie się w sobotę 8 września.

Także w Środzie tego samego dnia o godz. 10:00 na Starym Rynku zasiądą średzianie, którzy do godz. 12:00 czytać będą fragmenty „Przedwiośnia”. W lekturze zagłębiać się będą reprezentanci: powiat - Bartosz Wieliński, Michał Żabiński i Jadwiga Wieland; gminy – Daniel Rydian; szpitala – Filip Waligóra; ZSR – Ewelina Zawielak; CKZiU – Marek Kostka; Stowarzyszenia Rodzin Powstańców Wlkp. - Maria Mielcarzewicz; ŚTK – Bożenna Urbańska; Środa XXI – Joanna Marusik; UK – Jarosław Płociński; PUP – Zofia Tomczak; PCPR – Bernadeta Staszak; PSSE – Maria Deręgowska; PCK – Bogusława Deiksler; GŚ - Zbigniew Król, Jarosław Krzemiński oraz GPŚ – Małgorzata Frąckowiak.
Otwarcia średzkiej akcji dokona starosta Marcin Bednarz, a oprawę narracyjną poprowadzi dyrektor Biblioteki Publicznej Małgorzata Walasek.
- W 2018 roku, w którym obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, będziemy czytali o odradzającej się i odrodzonej Polsce – zapowiedział prezydent Andrzej Duda, który wraz z Pierwszą Damą zaproponował czytelnikom „Antologię Niepodległości” oraz ogłosił lekturę Narodowego Czytania „Przedwiośnie”.
W akcję Prezydenta RP, podobnie jak w roku ubiegłym, włączyło się Starostwo Powiatowe, a odpowiedzialny za organizację jest Wydział Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl