Narodowe Czytanie

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Po raz kolejny para prezydencka zainicjowała akcję „Narodowe Czytanie”. W tym roku cała Polska będzie czytać lekturę - „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Finał tegorocznej edycji odbędzie się w sobotę 8 września.

Także w Środzie tego samego dnia o godz. 10:00 na Starym Rynku zasiądą średzianie, którzy do godz. 12:00 czytać będą fragmenty „Przedwiośnia”. W lekturze zagłębiać się będą reprezentanci: powiat - Bartosz Wieliński, Michał Żabiński i Jadwiga Wieland; gminy – Daniel Rydian; szpitala – Filip Waligóra; ZSR – Ewelina Zawielak; CKZiU – Marek Kostka; Stowarzyszenia Rodzin Powstańców Wlkp. - Maria Mielcarzewicz; ŚTK – Bożenna Urbańska; Środa XXI – Joanna Marusik; UK – Jarosław Płociński; PUP – Zofia Tomczak; PCPR – Bernadeta Staszak; PSSE – Maria Deręgowska; PCK – Bogusława Deiksler; GŚ - Zbigniew Król, Jarosław Krzemiński oraz GPŚ – Małgorzata Frąckowiak.
Otwarcia średzkiej akcji dokona starosta Marcin Bednarz, a oprawę narracyjną poprowadzi dyrektor Biblioteki Publicznej Małgorzata Walasek.
- W 2018 roku, w którym obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, będziemy czytali o odradzającej się i odrodzonej Polsce – zapowiedział prezydent Andrzej Duda, który wraz z Pierwszą Damą zaproponował czytelnikom „Antologię Niepodległości” oraz ogłosił lekturę Narodowego Czytania „Przedwiośnie”.
W akcję Prezydenta RP, podobnie jak w roku ubiegłym, włączyło się Starostwo Powiatowe, a odpowiedzialny za organizację jest Wydział Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Uratujmy Fabiana! Pokonajmy glejaka!
Siew buraków pełną parą
Zamów wywóz szamba przez aplikację
Akademia Żeglarstwa rozpoczęła sezon
Kiedy nastąpi koniec budowy makiety?