Średzkie kąpielisko znów jest zamknięte. Średzkie kąpielisko znów jest zamknięte.

Kąpielisko znów zamknięte

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W niedzielę około godz. 13:00 Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zdecydowała o ponownym zamknięciu kąpieliska nad średzkim jeziorem. Co tym razem było powodem?

W jeziorze obowiązuje całkowity zakaz kąpieli, co potwierdza wywieszona przy brzegu czerwona flaga. Decyzję podjęto na podstawie oceny wizualnej, która potwierdziła, że w zbiorniku znów mogą występować sinice. We wtorek sanepid pobierze wodę do badań właśnie w kierunku sinic oraz, zgodnie z harmonogramem, na obecność Escherichia coli (pałeczek okrężnicy) i enterokoków. - Na jakąkolwiek zmianę decyzji odnośnie zamknięcia kąpieliska trzeba będzie poczekać do piątku. Wtedy to znane będą wyniki wszystkich badań – informuje Elżbieta Szaroleta z PSSE.
Przypomnijmy, że trzy tygodnie temu, także ze względu na występowanie sinic, zamknięto średzkie jezioro na siedem dni. Warto też zaznaczyć, że z powodu długo utrzymujących się wysokich temperaturach i braku opadów, zamykanych jest wiele kąpielisk w całej Polsce.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

1 komentarz

  • Link do komentarza Kibic Kibic 23 sierpień 2018

    Widać ogranizatorowi niedzielnego triathlonu, bardziej zależało na opłaconej imprezie, niż na zdrowiu uczestników (!!!).

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 18 maja
Groził wysadzeniem mieszkania
Silny deszcz i możliwe burze
Koronawirus: Stan na dzień 17 maja
Koronawirus: Stan na dzień 16 maja