Kąpielisko nad jeziorem średzkim zostało zamknięte ze względu na podejrzenie występowania w nim sinic. Kąpielisko nad jeziorem średzkim zostało zamknięte ze względu na podejrzenie występowania w nim sinic.

Uwaga! Zakaz kąpieli

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W poniedziałek Zakład Gospodarki Komunalnej poinformował o możliwości występowania w jeziorze średzkim sinic. W związku z tym Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wprowadziła zakaz kąpieli do odwołania.

Na początku tygodnia pojawiło się podejrzenie, że w jeziorze średzkim mogą znajdować się sinice. Do PSSE w Środzie zadzwonił mężczyzna, który był zaniepokojony wyglądem wody. Na miejsce niemal natychmiast pojechali przedstawiciele ZGK i sanepidu. - Na podstawie oględzin zdecydowaliśmy się na zamknięcie kąpieliska – mówi dyrektor PSSE. - Przy tak dużych upałach i niewielkiej głębokości zbiornika pojawienie się sinic nie jest niczym niezwykłym. Pamiętać jednak należy, że mogą one negatywnie wpływać na organizm człowieka, głównie na układ pokarmowy i nerwowy – dodaje.
We wtorek zostałą pobrane próbki do badań, najprawdopodobniej w piątek będą znane już wyniki. Oprócz kąpieli w jeziorze, wyłączone są także zajęcia wakeboardu oraz pływanie motorówką. Możliwe jest nadal wypożyczenie kajaków i rowerów wodnych.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 18 maja
Groził wysadzeniem mieszkania
Silny deszcz i możliwe burze
Koronawirus: Stan na dzień 17 maja
Koronawirus: Stan na dzień 16 maja