Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 21 897 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażeń.

Niewiele ponad 8 godzin rząd dał ludziom na odwiedziny grobów bliskich. We wczorajszym popołudniowym komunikacie premier Mateusz Morawiecki poinformował o zamknięciu cmentarzy.

- Tradycja jest mniej ważna, niż życie- powiedział premier Mateusz Morawiecki w trakcie dzisiejszej konferencji, kiedy ogłosił decyzję o zamknięciu cmentarzy.

W ubiegłym roku zachwycili średzką publiczność. Niedawno jury w Stalowej Woli. Mimo sukcesu spektaklu „Pustostan” i pandemicznej rzeczywistości Teatr NP nie zwalnia tempa i przygotowuje się do nowego spektaklu. W rozmowie z Jędrzejem Józefowiczem reżyserka Jagoda Książek wraca do „Pustostanu”, ale także uchyla rąbka tajemnicy o nowym projekcie.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 21 629 nowych i potwierdzonych zakażeniach koronawirusem.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 20 156 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem.

Sprawy oczywiste dla średzian nie zawsze muszą być takie oczywiste dla przyjezdnych. W tym przypadku Czytelnik zwrócił nam uwagę na oznakowanie wielu ulic, a właściwie jego brak.

 

Trwają intensywne prace przy skwerze w okolicy ronda Jana Pawła II. Jak informuje Jakub Litke, rzecznik prasowy Zakładu Gospodarki Komunalnej, całość prac powinna zakończyć się w listopadzie.

Sołectwo Sulęcin zaangażowało się w walkę z koronawirusem. W ramach projektu zakupiony został wielofunkcyjny opryskiwacz spalinowy, który umożliwia przeprowadzanie dezynfekcji dużych powierzchni.

W dniu dzisiejszym, tj. 28 października, po godzinie 5:00, na tory w okolicach Chwałkowa, bezpośrednio przed rozpędzony pociąg osobowy Regio R77543 relacji Ostrów Wielkopolski-Poznań, wtargnął mężczyzna.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Największy dobowy przyrost zakażeń od początku pandemii
Koronawirus: Od północy cmentarze są zamknięte. Co jeszcze nas czeka?
Środa: Zmiany w organizacji ruchu
Premiera nowego spektaklu w przyszłym roku?
Koronawirus: Stan na dzień 30 października