Często wspominamy ludzi, którzy urodzili się w Środzie bądź w powiecie średzkim. Jest wśród nich wiele znamienitych postaci, jak choćby laureat Nagrody Nobla czy zasłużeni sportowcy. Nie każdy, kto urodził się w Środzie i zapisał się na kartach historii jest jednak wart czczenia jego pamięci.

Zdziechowa to wieś w powiecie gnieźnieńskim. Dlaczego o niej piszemy? To właśnie z tej miejscowości do Środy wyruszył transport buraków. Nie ujechał jednak za daleko.

Na rozgałęzieniu ulicy Kopczynowskiej i Kolejowej pojawiło się nowe oznakowanie i barierki ochronne. Teraz nie powinno już w tym miejscu dochodzić do niebezpiecznych zdarzeń.

W ubiegłym roku nowomiejska biblioteka otrzymała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wydanie książki o historii kościoła pw. Św. Trójcy. Ze względu na pandemię prace nad publikacją się opóźniły, ale wreszcie opracowanie ujrzało światło dzienne.

Dziewięciomiesięczny Natanek Sobczak z Zaniemyśla wciąż potrzebuje gigantycznych pieniędzy na operację wady serca. W uratowaniu życia może pomóc tylko zabieg w Genewie. W najbliższą niedzielę w zaniemyskiej strażnicy odbędzie się kiermasz dla Natanka. Nie może Ciebie tam zabraknąć.

Ścieżka edukacyjna na bagnach średzkich z jednej strony jest miejscem z potencjałem, z drugiej jednak miejscem kojarzącym się głównie ze smrodem, śmieciami oraz drobnymi złodziejaszkami. Czy coś w tym miejscu się zmieni?

Od dziś, tj. od piątku 22 stycznia wznowione zostały kursy na przeprawie promowej w Dębnie.

Jeszcze w tym roku zniknie zniszczony skatepark usytuowany na tyłach Zespołu Szkół w Nowym Mieście.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Trochę się tego nazbierało
Piłkarski skaut. Opłacalny interes czy wolontariat?
Do 2022 roku powstanie 15 turbin wiatrowych!
Wąskotorówka z sygnalizacją?
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach.