Wojskowi z ZSR pomagali przy organizacji imprez dla dzieci w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego Poznań – Krzesiny. Wojskowi z ZSR pomagali przy organizacji imprez dla dzieci w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego Poznań – Krzesiny.

Aktywny tydzień wojskowych

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Klasy wojskowe, członkowie Związku Strzeleckiego ,,Strzelec” RP aktywnie współpracują z Wojskiem Polskim rozwijając kwestie proobronne i patriotyczne.

W ubiegłym tygodniu spędzili oni 2 dni w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego Poznań – Krzesiny na pracach i pomocy przez organizacji imprez dla dzieci. W piątek, na zaproszenie Dowódcy 6. batalionu Dowodzenia Sił Powietrznych w Śremie, wzięli udział w Przysiędze Wojskowej Żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych, zaś w niedzielę w uroczystościach związanych z 200. rocznicą śmierci gen. J. H. Dąbrowskiego w Winnej Górze.

W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło listę szkół i organizacji, które w przyszłym roku szkolnym zostaną skierowane na szkolenia w ramach projektu ,,Obronność państwa i działalność Sił Zbrojnych RP”. Wśród nich znalazły się klasy wojskowe z ZSR. Szkolenie jest finansowane przez MON i jego celem jest doskonalenie umiejętności strzeleckich oraz dalsze szkolenia proobronne, które pozwoli uczniom jeszcze łatwiej związać swoją przyszłość z mundurem.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.