Jedną z atrakcji Dnia Dziecka były zajęcia taneczne. Jedną z atrakcji Dnia Dziecka były zajęcia taneczne. SP Pigłowice

Dzień Dziecka w Pigłowicach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pigłowicach Międzynarodowy Dzień Dziecka świętowano 3 dni po właściwym święcie, czyli w poniedziałek 4 czerwca.

Była to dla dzieci wspaniała niespodzianka, ponieważ już „prawdziwy” Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca był dniem wolnym od zajęć edukacyjnych. Kiedy więc w poniedziałek rano wicedyrektor Żaneta Kusik ogłosiła również ten dzień wolnym od nauki, zebrani uczniowie przyjęli to radosnym aplauzem. W tym dniu czekały na nie różne atrakcje. Na początku udali się do klas, gdzie wykonali kolorowe rebusy o tematyce prozdrowotnej. Następnie wzięły udział w konkursie skakania na skakance. Odbyły się również zajęcia taneczne prowadzone przez Angelikę Michalak.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zabawy i zawody sportowe, m. in. wyścigi z woreczkami i zabawy z piłkami. Chłopcy mieli okazję rozegrać mecz piłki nożnej. Główną atrakcją i niespodzianką całego dnia była dmuchana zjeżdżalnia, a wcześniej wata cukrowa. Całość zwieńczyło ognisko.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.