Hiszpania to kolejny kraj "zaliczony" przez uczniów z "Keglika". Hiszpania to kolejny kraj "zaliczony" przez uczniów z "Keglika". NSP Keglik

"Keglik" zwiedza świat: tym razem Hiszpanię

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Na przełomie maja i czerwca ośmiu uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Keglik” przebywało w Sevilli w ramach realizowanego przez szkołę projektu Erasmus+.

W spotkaniu wzięli udział również uczniowie z pozostałych szkół partnerskich w projekcie, czyli z Litwy, Rumunii oraz oczywiście Hiszpanii. Celem projektu SWIS jest umożliwienie uczniom nauki przedmiotów ścisłych, takich jak biologia, chemia i fizyka poprzez zastosowanie eksperymentów, doświadczeń i prostych prac badawczych. Cel ten udało się osiągnąć, gdyż w trakcie tygodniowego pobytu uczniowie „Keglika” wzięli udział w warsztatach praktycznych prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu w Paryżu, Laboratorium w Sevilli oraz na Wydziale Chemii Uniwersytetu w Sevilli. Ponadto poznali niezwykły region Hiszpanii, jakim jest Andaluzja. Uczniowie zwiedzili średniowieczne miasteczko – Rondę, następnie jedno z najstarszych miast w Hiszpanii – Kadyks. Znaleźli również czas na plażowanie, spacer ulicami Sevilli.

W bieżącym roku szkolnym ponad 70 procent uczniów „Keglika” weźmie udział w zagranicznym kursie językowym bądź zagranicznej mobilności w ramach projektu unijnego. Już w kolejny poniedziałek grupa 33 uczniów placówki wylatuje na tygodniowy kurs języka angielskiego na Maltę, którego organizatorem jest wicedyrektor Krzysztof Pyrzyk. 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.