Dla wielu dzieci była to pierwsza w życiu okazja do takiej przejażdżki. Dla wielu dzieci była to pierwsza w życiu okazja do takiej przejażdżki.

Kolejką do Zaniemyśla

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W minionym tygodniu dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Kasztanowy Ogród” świętowały Dzień Dziecka. Z tej okazji wybrały się w podróż kolejką wąskotorową do Zaniemyśla.

Dla wielu dzieci była to pierwsza w życiu okazja do takiej przejażdżki. Tym bardziej, że część z nich mogła ją odbyć w wagonie otwartym. Przedszkolaki mogły podziwiać krajobrazy, wąchać zapachy przyrody, oglądać ptaki na łąkach i przebiegające sarenki. Już na miejscu, w Zaniemyślu, też czekały na nich niespodzianki, a jedną z nich były lody o smaku wybranym przez dzieci. Nikogo nie przeraziła nawet długa kolejka oczekiwania. Drugie śniadanie nigdy nie smakowało tak dobrze jak podczas pikniku na polance. Dalej wycieczkowicze spacerkiem doszli na plażę i bawili się na placu zabaw. Ze smutkiem wracały na kolejkę, która miała ich zabrać z powrotem do Środy.

„Kasztanowy Ogród” składa serdeczne podziękowania Marcinowi Krigerowi i Towarzystwu Przyjaciół Kolejki Średzkiej „Bana” za umożliwienie przejazdu specjalnym kursem.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.