W zależności od ich wieku, pisarz czytał uczniom bajki lub przedstawiał regionalne legendy. W zależności od ich wieku, pisarz czytał uczniom bajki lub przedstawiał regionalne legendy. NSP Brodowo

Z pisarzem o bajkach, legendach i fantastyce

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W ubiegły poniedziałek w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Brodowie odbyły się spotkania uczniów klas 1-3 oraz 4-7 z pisarzem i regionalistą Tadeuszem Bogackim.

T. Bogacki jest autorem książek dla dzieci i młodzieży. W swoich opowieściach zawarł treści bajkowe i humorystyczne, przyjazne dzieciom młodszym, oraz naukowe i historyczne przeznaczone dla starszych. Pisarz od pół wieku mieszka w Zaniemyślu, jest emerytowanym nauczycielem fizyki i członkiem Związku Literatów Polskich. Swoją przygodę z twórczością literacką rozpoczął w 1995 roku. Napisał ponad 20 książek, wśród nich bajki dla najmłodszych (m.in. „Wyścig żółwia ze ślimakiem”, „Będę sportowcem”, „Przygoda misia łakomczucha”, „Zima”, a także książki z dziedziny fantastyki naukowej - „Przybysz z kosmosu”, „Światy równoległe”, „Ciekawe i z humorem”.

Autor pasjonuje się również historią regionalną. Napisał m.in. książkę „Opowieści i legendy znad Warty”. Podczas odwiedzin w brodowskiej szkole zapoznał uczniów ze swoją twórczością. Młodsze klasy poznały książki z bajkami autora, natomiast starszym uczniom pisarz przybliżył historię naszego regionu i okolic. Na zakończenie spotkania pisarz podpisywał wcześniej zakupione przez młodzież książki.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.