IX Festiwal Piosenki Anglo- i Niemieckojęzycznej przyciągnął uczniów z całego regionu. IX Festiwal Piosenki Anglo- i Niemieckojęzycznej przyciągnął uczniów z całego regionu. SP 2

Śpiewali po angielsku i niemiecku [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sumie 37 uczniów ze Środy i regionu wzięło udział w IX Festiwalu Piosenki Anglo- i Niemieckojęzycznej. Oprócz trzech pierwszych miejsc w obu kategoriach, po raz pierwszy przyznano nagrodę za „Osobowość Festiwalu”.

Festiwal odbył się pod koniec kwietnia w SP 2. Przystąpili do niego, nie tylko uczniowie ze Środy, ale również ze Śremu, Jarocina, Swarzędza, Pyzdr, Miłosławia, Giecza, Śniecisk, Kotlina oraz Targowej Górki. Zdecydowana większość z nich, bo aż 27, zaśpiewało w j. angielskim. W tej kategorii 1. miejsce zajęła Zuzanna Zbroja (ZSA), 2. „wyśpiewała” Natalia Borowik (SP w Gieczu), a 3. Martyna Podejma (Szkoła Muzyczna „Muzza” w Swarzędzu). Ponadto przyznano 2 wyróżnienia. Otrzymały je: Jagoda Stępa (SP 5 w Śremie) oraz Donata Stołowska („Keglik”).

Wśród śpiewających w języku niemieckim, 1. nagrodę otrzymała Gabriela Zandrowicz (SP 2). Na podium znalazły się również Aleksandra Kajdasz (SP 3) oraz Paulina Zaworska (SP 2).

„Osobowością Festiwalu” wybrano Nicolę Kaczmarek z SP w Kotlinie.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.