Najlepsi z najlepszych licealnych sportowców prócz wyróżnień otrzymali puchary i upominki. Najlepsi z najlepszych licealnych sportowców prócz wyróżnień otrzymali puchary i upominki.

Najlepsza Dziesiątka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uczniowie średzkiego LO w środę 21 marca nie mogli liczyć na normalny dzień nauki. Wszystko z powodu gali Sportowca Roku 2017, którą tego dnia żyła cała szkoła.

Hala sportowa, na której odbywała się gala, pękała w szwach. Kadra średzkiego LO już po raz 23. wybierała najlepszego sportowca spośród swoich podopiecznych. Nic więc dziwnego, że każdy z uczniów chciał przekonać się kto znajdzie się w 10 najlepszych.
A znaleźli się w niej reprezentanci najróżniejszych dyscyplin z przewagą sportów lekkoatletycznych. I tak na 10. miejscu znalazł się Błażej Stachowski reprezentujący modelarstwo. Na 9. pozycji uplasowała się Oliwia Frąckowiak, biegaczka; przed nią wylądował Adam Łuczak – hokeista. Siódme miejsce przypadło Marcie Wysockiej, realizującej się w koszykówce i biegach, a na szóstej lokacie znalazła się Zofia Łuczak specjalizująca się w skoku wzwyż.
Pierwszą piątkę otworzyła Martyna Jakubowska – biegaczka, a 4. miejsce zajęła Aleksandra Zagórecka realizująca się w karate. Trzecie miejsce przypadło Sarze Neumann, która w biegach dzieli i rządzi. Drugie miejsce zajęła Klaudia Prządka, która nie odebrała jednak nagrody, ponieważ w dniu gali walczyła wraz z drużyną siatkarską o awans do finału wojewódzkiego turnieju.
W opinii kadry najlepszym uczniem-sportowcem został Wojciech Marok, którego sukcesów nikomu nie trzeba przypominać. Wystarczy wspomnieć, że trzykrotnie lądował na podium w ogólnopolskich mistrzostwach oraz olimpiadzie lekkoatletycznej w dyscyplinie rzutu dyskiem.
Choć wszyscy wymienieni sportowcy odnoszą sukcesy poza szkołą, wartym podkreślenia jest fakt, że jury kierowało się także wynikami szkolnymi. Nagrody uhonorowanej dziesiątce wręczali: dyrektor LO Anna Podbielska, Burmistrz Wojciech Ziętkowski oraz Joanna Grzelka, kierownik wydziału ds. Kultury, Oświaty i Spraw Społecznych.
Galę uświetniły także występy uczniów – pantomima licealnych pasjonatów teatru oraz taniec z szarfą Danieli Bukowskiej.
Po zakończonej gali uczniowie nie wrócili jednak na lekcje. Czekał ich bowiem wspólny grill nad średzkim jeziorem.

Damian

Średzianin (niekoniecznie z dziada pradziada). Absolwent Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa i angielskiej szkoły życia, a w Redakcji zaangażowany w sprawy reklamy i marketingu. Zwolennik dobrego kina, literatury fantasy i pełnej legalizacji.

Chcesz rozwinąć swój biznes? Przygotuję dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie reklamowe. Zapraszam do kontaktu - reklama@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.