×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43

Najlepsi z najlepszych licealnych sportowców prócz wyróżnień otrzymali puchary i upominki. Najlepsi z najlepszych licealnych sportowców prócz wyróżnień otrzymali puchary i upominki.

Najlepsza Dziesiątka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uczniowie średzkiego LO w środę 21 marca nie mogli liczyć na normalny dzień nauki. Wszystko z powodu gali Sportowca Roku 2017, którą tego dnia żyła cała szkoła.

Hala sportowa, na której odbywała się gala, pękała w szwach. Kadra średzkiego LO już po raz 23. wybierała najlepszego sportowca spośród swoich podopiecznych. Nic więc dziwnego, że każdy z uczniów chciał przekonać się kto znajdzie się w 10 najlepszych.
A znaleźli się w niej reprezentanci najróżniejszych dyscyplin z przewagą sportów lekkoatletycznych. I tak na 10. miejscu znalazł się Błażej Stachowski reprezentujący modelarstwo. Na 9. pozycji uplasowała się Oliwia Frąckowiak, biegaczka; przed nią wylądował Adam Łuczak – hokeista. Siódme miejsce przypadło Marcie Wysockiej, realizującej się w koszykówce i biegach, a na szóstej lokacie znalazła się Zofia Łuczak specjalizująca się w skoku wzwyż.
Pierwszą piątkę otworzyła Martyna Jakubowska – biegaczka, a 4. miejsce zajęła Aleksandra Zagórecka realizująca się w karate. Trzecie miejsce przypadło Sarze Neumann, która w biegach dzieli i rządzi. Drugie miejsce zajęła Klaudia Prządka, która nie odebrała jednak nagrody, ponieważ w dniu gali walczyła wraz z drużyną siatkarską o awans do finału wojewódzkiego turnieju.
W opinii kadry najlepszym uczniem-sportowcem został Wojciech Marok, którego sukcesów nikomu nie trzeba przypominać. Wystarczy wspomnieć, że trzykrotnie lądował na podium w ogólnopolskich mistrzostwach oraz olimpiadzie lekkoatletycznej w dyscyplinie rzutu dyskiem.
Choć wszyscy wymienieni sportowcy odnoszą sukcesy poza szkołą, wartym podkreślenia jest fakt, że jury kierowało się także wynikami szkolnymi. Nagrody uhonorowanej dziesiątce wręczali: dyrektor LO Anna Podbielska, Burmistrz Wojciech Ziętkowski oraz Joanna Grzelka, kierownik wydziału ds. Kultury, Oświaty i Spraw Społecznych.
Galę uświetniły także występy uczniów – pantomima licealnych pasjonatów teatru oraz taniec z szarfą Danieli Bukowskiej.
Po zakończonej gali uczniowie nie wrócili jednak na lekcje. Czekał ich bowiem wspólny grill nad średzkim jeziorem.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.