Wojskowi realizowali szereg zajęć, w tym szkolenie strzeleckie i działania w czasie ataku terrorystycznego na szkołę. Wojskowi realizowali szereg zajęć, w tym szkolenie strzeleckie i działania w czasie ataku terrorystycznego na szkołę.

Wojskowi szkolili, uczyli i zwiedzali [GALERIA]

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas wojskowych z „Rolibudy” udali się na wyjazd szkoleniowy na południe Polski. Oprócz tego odwiedzili m.in. obóz w Oświęcimiu i Jasną Górę.

Punktem wypadowym była miejscowość Pilica, a dokładnie zaprzyjaźniona szkoła, tj. Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Elżbiety z Pilczy. Podczas wyjazdu szkoleniowego wojskowi realizowali szereg zajęć, w tym musztrę, szkolenie strzeleckie, czy działania w czasie ataku terrorystycznego na szkołę.

Podczas zajęć w szkole średzianie przybliżyli miejscowej młodzieży historię Powstania Wielkopolskiego, o którym na południu Polski niewiele wiadomo.
Dodatkowo młodzież odwiedziła m.in. obóz koncentracyjny w Oświęcimiu, Jasną Górę w Częstochowie, a także trasę ,,Orlich Gniazd” (zamek Pilcza w Smoleniu, zamki w Mirowie i Bobolicach oraz zamek „Ogrodzieniec” w Podzamczu).

W najbliższym czasie to uczniowie z Pilicy zawitają z rewizytą do Środy.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.