Wydrukuj tę stronę
Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci.

Rozpalali płomień wiedzy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

62 warsztaty dla dzieci i dorosłych przeprowadzono w sobotnie południe w SP3. Po raz pierwszy odbył się tam Festyn Naukowy „Być jak Ignacy – rozpalamy płomień wiedzy”.

Wydarzenie miało charakter darmowy i choć przeważała w nim oferta dla najmłodszych, to również ich opiekunowie mogli znaleźć coś dla siebie. Nic w tym dziwnego, skoro podczas Festynu Naukowego odbyły się aż 62 warsztaty, a w poszczególnych szkolnych klasach udzielano odpowiedzi na takie pytania, jak „Czy wiesz, jak wygląda świat w wymiarze 3D?”, „Jak stworzyć własną grę komputerową?”, „Czy można wytworzyć prąd z ziemniaka?” czy „Co się dzieje ze zużytą wodą?”. Bogata oferta festynu została podzielona na tematyczne strefy, m.in. kreatywności, hobby, informatyczno-robotyczną, biologiczną, historyczną, fizyczną i kosmiczną.

Dzieci miały okazję oddać się zajęciom edukacyjnym, na przykład testom ze znajomości stolic państw, jak i czysto rozrywkowym, takim jak przygotowywanie wydzieranek lub malowanie sobie twarzy.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl