×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 47

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Już 10 marca w SP3 dzieci będą mogli wziąć udział w Wielkim Festynie Naukowym. Już 10 marca w SP3 dzieci będą mogli wziąć udział w Wielkim Festynie Naukowym.

Wielki Festyn Naukowy w SP3

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Ponad 60 inspirujących warsztatów, zarówno skierowanych dla najmłodszych, jak również bez ograniczeń wiekowych, a wszystko to jednego dnia, w jednym miejscu i zupełnie za darmo. Już w najbliższą sobotę w Szkole Podstawowej nr 3 po raz pierwszy odbędzie się wielki Festyn Naukowy „Być jak Ignacy – rozpalamy płomień wiedzy”.

Takiego wydarzenia w Środzie jeszcze nie było. W sobotę Szkoła Podstawowa nr 3 zamieni się w prawdziwe centrum nauki. W ramach Festynu Naukowego „Być jak Ignacy – rozpalamy płomień wiedzy” odbędą się 62 warsztaty, które podzielone zostaną tematycznie na strefy: Ignacego Łukasiewicza, kreatywności, hobby, inny świat, informatyczno-robotyczną, technika/elektryczność i elektronika, kosmiczną, fizyczną, chemiczno-sensoryczną, biologiczną, historyczną, zdrowia/profilaktyki i diagnostyki zdrowotnej oraz aktywności fizycznej.
Wśród darmowych warsztatów znajdą się m.in. „Jak samodzielnie wykonać robot hydrauliczny?”, „Czy wiesz, jak wygląda świat w wymiarze 3D?”, „Jak stworzyć własną grę komputerową?”, „Czy można wytworzyć prąd z ziemniaka?”, „Mobilne planetarium”, „Wybuchowy pokaz doświadczeń chemicznych”, „Badanie przesiewowe wzroku”, „Co się dzieje ze zużytą wodą?” oraz „Wycinanie laserowe i obróbka blach”.
Organizacją poszczególnych warsztatów zajęły się m.in. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM, Wydział Fizyki UAM, Wydział Chemii UAM, Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Gdańskie Zakłady Teleelektroniczne Telkom-Telmor, a także instytucje lokalne, a wśród nich m.in. Związek Strzelecki „Strzelec” RP, Średzkie Towarzystwo Fotograficzne oraz Komenda Powiatowa Policji.
Większość warsztatów odbywać się będzie w godzinach 10:00-14:00, lecz nie wszystkie. Niektóre z nich – ze względu na ograniczoną ilość miejsc – wymagają wcześniejszej rejestracji. Link do zapisów oraz szczegółowy program imprezy dostępny jest na stronie www.sp3sroda.edu.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.