Dla uczniów klas wojskowych było to pierwsze spotkanie z żołnierzem GROM-u, lecz nie ostatnie. Dla uczniów klas wojskowych było to pierwsze spotkanie z żołnierzem GROM-u, lecz nie ostatnie.

Spotkali żołnierza GROM-u

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uczniowie klas wojskowych ZSR pod koniec stycznia wzięli udział w zajęciach z żołnierzem Grom oraz zajęciach praktycznych w terenie.

W środę 24 stycznia członkowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” RP spotkali się z Andrzejem K. Kisielem – żołnierzem Jednostki Wojskowej GROM, który swoje doświadczenia opisał w książce „Trzynaście moich lat w JW. Grom”. Umundurowanej młodzieży z ZSR przybliżył on wybrane karty historii Cichociemnych oraz Jednostki Wojskowej Komandosów. Było to pierwsze spotkanie uczniów z żołnierzem GROM-u, lecz nie ostatnie – od marca będą oni uczestniczyć w zajęciach szkoleniowych z żołnierzami rezerwy, którzy umiejętności zdobywali właśnie podczas służby w legendarnej jednostce.

Kilka dni wcześniej uczniowie wzięli udział w marszu patrolowym na trasie Środa - Topola – Urniszewo – Staniszewo – Pławce – Środa. Iście zimowe warunki sprzyjały sprawdzeniu umiejętności z zakresu terenoznawstwa, taktyki zielonej i bytowania w terenie.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.